
BALANS TUSSEN GEZELLIGHEID EN KENNISDELING
HortiContact, dé vakbeurs voor de Nederlandse glastuinbouw, ondergaat een grondige vernieuwing. Na intensieve gesprekken met telers, toeleveranciers en andere stakeholders uit de sector kondigde beursorganisator Easyfairs eerder dit jaar een herijking van het beursconcept aan. Enkele premium partners van HortiContact vertellen waarom zij ook dit keer weer van de partij zijn en waarom ook jij de beurs in februari niet mag missen.
Tekst: Jacco Strating
Fotografie: Johan Seijbel
HortiContact 2026 wordt een tweedaags evenement op woensdag 25 en donderdag 26 februari 2026 van 13.00 tot 21.00 uur. Een bewuste keuze voor avondopenstelling. Zo krijgen professionals uit alle hoeken van de sector, inclusief telers, voldoende gelegenheid om het evenement te bezoeken en wordt HortiContact compacter en krachtiger. In gesprekken met betrokkenen uit de sector kwam bovendien een duidelijke behoefte naar voren: HortiContact moet niet alleen een plek zijn om zaken te doen, maar ook om te verbinden, te inspireren en vooruit te kijken. Achter de schermen werkte Easyfairs de afgelopen maanden daarom aan een inhoudelijk sterk programma met actuele thema’s, thematische zones op de beursvloer en vernieuwende vormen van kennisdeling. Bezoekers kunnen daarmee rekenen op een inspirerende omgeving waarin innovatie, samenwerking en praktische toepasbaarheid centraal staan.
VICTOR VIJFVINKEL, HOOGENDOORN GROWTH MANAGEMENT:
“Als premium partner vinden wij het belangrijk om juist nú zichtbaar te zijn op een sterke Nederlandse vakbeurs als HortiContact. We zijn groot voorstander van de scherpere focus met duidelijke hoofdthema’s. Met name Teelttechniek & Plantgezondheid en Digitalisering & Robotisering raken de kern van waar we bij Hoogendoorn Growth Management en LetsGrow.com dagelijks aan werken: data-gedreven, plantgerichte oplossingen die telers helpen slimmer, duurzamer en autonomer te telen. HortiContact blijft daarmee hét platform waar de Nederlandse glastuinbouw elkaar ontmoet en concrete stappen richting de toekomst zet. Daar willen en moeten wij bij zijn - net als vele andere partijen in de sector. We kijken ernaar uit om HortiContact samen weer een nieuwe boost te geven en zien iedereen graag eind februari.”

KRISTEL MAAS, VAN IPEREN:
“In de tijd van de Tuinbouw Relatiedagen, jaren geleden, ging het altijd om de gezelligheid. Een biertje drinken met collega’s en telers. De laatste jaren is dat een stuk minder geworden, door een andere opzet en invulling, maar ook doordat er een nieuwe beursorganisator kwam. Positief is dat zij met de sector in gesprek zijn gegaan en de vaste partners hebben gevraagd wat er beter kan. Die betrokkenheid van bedrijven om het event invulling te geven, vinden wij heel belangrijk. Wij hebben er als Van Iperen ook effort ingestoken om de beurs beter te maken. Samen met andere partijen zetten we dit jaar echt stappen, is mijn gevoel. We gaan naar twee dagen, stoppen met de ochtenden en er worden heel veel zaken georganiseerd met en voor telers. Er wordt goed samengewerkt met telerscoöperaties om op de beurs kennis te delen en ook het Ranking the Grower Event heeft aantrekkingskracht. Daarmee word je als beurs alleen maar relevanter. We hopen dat die gezelligheid ook gaat terugkeren met goede catering op de beursvloer zelf. Zodat het voor iedereen, los van de inhoudelijke waarde, ook gewoon leuk is om naar de beurs te komen. Want voor ons blijft HortiContact dé plek waar de Nederlandse tuinbouw elkaar kan ontmoeten. Hopelijk krijgen we iedereen komend jaar weer naar Gorinchem.”
MICHIEL BROCKHUS, VAN DER ENDE GROUP:
“Wij staan al sinds jaar en dag op HortiContact. We hebben daar een mooie plek en hebben die zelfs vergroot om nog meer exposure te hebben. Voor ons is het altijd een hele goede relatiebeurs geweest. We tonen er ook wel nieuwe producten en innovaties en doen er ook echt wel zaken, maar dat is niet zozeer onze focus. Wat wij vooral belangrijk vinden is dat we daar onze relaties kunnen zien. HortiContact is dé kans om honderd afspraken op één dag te hebben. Normaal gesproken zou je daar weken voor nodig hebben, nu krijg je de hele Nederlandse tuinbouw in één keer bij elkaar. Dat er de laatste jaren minder telers naar Gorinchem komen heeft ook te maken met clustering in de markt. Er zijn simpelweg ook minder telers binnen de sector dan voorheen. Maar daarnaast blijft het wel belangrijk om bezoekers te prikkelen.
Daarom is het goed dat Easyfairs met ons en andere partijen in gesprek is gegaan. Wij vinden dat je als event moet meebewegen met de markt en meerwaarde moet bieden. Dat kan onder meer door activiteiten op de beursvloer te organiseren en relevante kennissessies aan te bieden, die inspelen op actuele thema’s in de sector. Ook draagt het bij wanneer telers tijdens een cursus op HortiContact punten voor hun spuitlicentie kunnen behalen. Zo voeg je daadwerkelijk extra waarde toe aan een beursbezoek. Daarnaast is het positief dat de beurs komend jaar twee dagen duurt en dat de openingstijden zijn verruimd, zodat bezoekers meer keuze hebben voor het plannen van hun bezoek. Dit biedt relaties alle ruimte om aanwezig te zijn in Gorinchem, zonder dat zij dit in een volle agenda hoeven te proppen.”
CLARINDA GROS, SVENSSON:
“Wij vinden het belangrijk dat er een Nederlandse beurs blijft. Waar Greentech zich richt op de internationale markt, moet HortiContact dé plek zijn voor de nationale tuinbouw. Nederland is hét tuinbouwland in de wereld, daar hoort gewoon een goede eigen tuinbouwbeurs bij. Nadat de beurs het een paar jaar lastig heeft gehad, zit er nu een team dat zich realiseert dat het hier en daar anders moet. Ze luisteren echt naar de markt en betrekken bedrijven als Svensson nadrukkelijk bij de organisatie. Ze zijn echt goed bezig om een sterk programma neer te zetten en het concept meer naar deze tijd te trekken. We gaan naar twee beursdagen en de avondopening keert terug, wat beter aansluit op de agenda’s van telers. Daarnaast moet de beurs een combinatie zijn tussen kennis en relatie, waarbij kwaliteit essentieel is. Je moet inhoudelijke sessies organiseren met goede sprekers, waar mensen echt bij willen zijn. Maar tegelijkertijd moet ook de catering gewoon top zijn. De juiste balans vinden is heel belangrijk. Ik vind het bovendien heel goed dat telersverenigingen nu ook vergaderingen en bijeenkomsten in Gorinchem gaan organiseren, zodat telers aansluitend de beurs op kunnen. Zo maak je het makkelijker voor bezoekers om te komen. Voor ons is en blijft het uiteindelijk een mooi podium om Nederlandse telers te ontmoeten.”


.gif)









